₺59,90 KDV Dahil
₺100,00 KDV Dahil
₺59,90 KDV Dahil
₺100,00 KDV Dahil
₺59,90 KDV Dahil
₺100,00 KDV Dahil
₺59,90 KDV Dahil
₺100,00 KDV Dahil
₺59,90 KDV Dahil
₺100,00 KDV Dahil
₺59,90 KDV Dahil
₺100,00 KDV Dahil
₺59,90 KDV Dahil
₺100,00 KDV Dahil
₺59,90 KDV Dahil
₺100,00 KDV Dahil
₺59,90 KDV Dahil
₺100,00 KDV Dahil
₺59,90 KDV Dahil
₺100,00 KDV Dahil
₺59,90 KDV Dahil
₺100,00 KDV Dahil
₺59,90 KDV Dahil
₺100,00 KDV Dahil
₺59,90 KDV Dahil
₺100,00 KDV Dahil
₺59,90 KDV Dahil
₺100,00 KDV Dahil
₺59,90 KDV Dahil
₺100,00 KDV Dahil
₺59,90 KDV Dahil
₺100,00 KDV Dahil
₺59,90 KDV Dahil
₺100,00 KDV Dahil
₺59,90 KDV Dahil
₺100,00 KDV Dahil
₺59,90 KDV Dahil
₺100,00 KDV Dahil
₺59,90 KDV Dahil
₺100,00 KDV Dahil
₺59,90 KDV Dahil
₺100,00 KDV Dahil
₺59,90 KDV Dahil
₺100,00 KDV Dahil
₺59,90 KDV Dahil
₺100,00 KDV Dahil
₺59,90 KDV Dahil
₺100,00 KDV Dahil

Telefon Kılıfları

Telefon Kılıfı Fiyatları

 

Teknolojinin gelişmesi ve sosyal medya kullanımının artmasıyla birlikte telefonlar günlük yaşamın bir parçası olmuştur. Her bütçeye uygun telefon bulmak mümkündür. Telefonlar yüksek maliyetli teknolojik ürünlerdir. Bu nedenle alınan telefonun iyi korunması önemlidir. Telefonları korumak için kullanılan koruyucu ekipmana kılıf adı verilmektedir. Kılıfların asıl amacı telefonu gelebilecek darbelere karşı korumak, çizik ve çatlak gibi oluşumları engellemektedir. Bu nedenle birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Telefon kılıfı fiyatları, yapımında kullanılan malzemeye ve tasarımına göre değişiklik göstermektedir. Bazı kılıflar kaliteli ve dayanıklı silikondan yapılmaktadır.

 

Bazıları ise ince bir silikondan yapılmaktadır. Bu durumda hem kılıfın fiyatını hem de koruyuculuğu etkilemektedir. Telefon kılıfı fiyatları telefonun markasına göre de değişiklik göstermektedir. Bazı telefon markasına göre orijinal kılıflar üretilmektedir ve bu kılıflar oldukça pahalı olmaktadır. Kılıflar bazen tam korunum sağlamak için sadece telefonun arkasına değil aynı zamanda önüne de takılmaktadır. Buna 360 telefon kılıfı ya da telefon kabı denmektedir. Bu tarz kılıfların fiyatı diğer kılıflara göre daha pahalı olmaktadır. Telefon kılıfı fiyatlarını renk, desen ve tasarım gibi unsurlar da oldukça etkilemektedir. Kılıflara kullanımı kolaylaştırmak için bazı eklemeler de yapılabilmektedir. Bu eklemeler de kılıf fiyatlarında değişikliğe sebep olmaktadır.

 

Telefon Kılıfı Modelleri Nelerdir?

 

Telefon kılıfı modellerini oluşturan birçok etken vardır. Bu etkenler kılıfın yapımında kullanılan madde, kılıfın koruyucu oranı ya da renk ve desen olabilmektedir. Aynı zamanda kılıflar telefonun markasına göre de isimlendirilmektedir. Tüm bu etmenler göz önüne alındığında farklı kılıf çeşitleri ortaya çıkmıştır. Telefon kılıfı modelleri şu şekildedir:
 

Birçok farklı model ve seçeneği bulunan telefon kılıflardan telefona uygun bir kılıf seçmek gerekmektedir. Daha sonra kılıfta olması istenilen özellik ya da özellikler belirlenmeli ve o özelliğe ya da özellikler uygun bir kılıf tercih edilmelidir. Telefon kılıfları sayesinde telefonun elden kayması da önlenmektedir. Özellikle arkası cam olan telefonlar kayma yapabilmektedir.
 

 • iPhone 11 telefon kılıfı,
 • Su geçirmez telefon kılıfı,
 • Askılı telefon kılıfı,
 • Apple kılıf,
 • Resimli telefon kılıfı,
 • iPhone 13 kılıfları,
 • Şeffaf telefon kılıfı,
 • iPhone 12 telefon kılıfı,
 • Silikon kılıf,
 • Kartlıklı telefon kılıfı,
 • Kapaklı telefon kılıfı,
 • Tam koruma kılıf,
 • Özel tasarım telefon kılıfı,
 • iPhone 12 pro max kılıf,
 • Tutacaklı telefon kılıfı,
 • Beyaz telefon kılıfı,
 • Desenli kılıf,
 • iPhone 13 pro max telefon kılıfı,
 • 3 boyutlu telefon kılıfı,
 • iPhone 6 Plus kılıf,
 • Şekilli kılıflar,
 • iPhone 8 kılıf,
 • Apple kılıf.
 

Bu nedenle kılıf kullanımı kayma yapmaması açısından da önemlidir. Telefon kılıfları aynı zamanda kişiye özel ya da farklı tasarımlarıyla özelleştirilebilmektedir. Bazı kılıfların arkasına istenilen fotoğrafı koymak mümkün olmaktadır. Aynı zamanda isimlerin baş harfiyle desenler de oluşturulabilmektedir. Kapaklı kılıflar telefonun ekranını korumaktadır. Aynı zamanda üzerinde bulunan pencere sayesinde arayan kişinin kim olduğunu görebilme ya da aramaya cevap verip reddetme gibi işlemlerin yapılmasını sağlamaktadır. Bu sayede hem telefonun ekranı korunmuş olmakta hem de kullanımı kolay olmaktadır.

 

Telefon Kılıflarının Özellikleri Nelerdir?

 

Telefon kılıfları en çok korucu özelliği ile bilinmektedir. Cihaz ile beraber kullanımında darbelere karşı yüksek koruyuculuk sağlamaktadır. Telefon kılıfları yapımında kullanılan malzemeye göre farklı birçok özelliğe sahip olabilmektedirler. Bu özellikleri şu şekilde belirtmek mümkündür: Şeffaf silikon olmaları sayesinde telefonun kendi görüntüsü kaybedilmez ve aynı zamanda telefon darbelere karşı korunmuş olur. Bazı telefon kılıfları çok sert ve kalındır. Telefon için zırh görevi görmektedir. Bu özellik sayesinde ağır darbelere karşı bile telefonu korumak mümkün olmaktadır. Cüzdan şeklinde olan kılıflar sayesinde telefonun sadece arkası değil aynı zamanda önünü de korunmaktadır. Telefon her zaman yanımızda bulunan bir eşya olduğu için cüzdan kılıflarda bulunan kart yerleri sayesinde yanımıza herhangi başka bir şey almadan sadece telefonla çıkmayı mümkün kılabilmektedir.

 

Bazı kılıflarda bulunan stant özelliği sayesinde bir şey izlerken telefonun arkasına destek koymadan durmasını sağlamaktadır. Bu durumda ek bir materyal ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır. Telefon kılıfları telefonu sadece darbelere karşı değil aynı zamanda sıvılara karşı da korumaktadır. Su geçirmez özelliği ile özel olarak üretilen kılıflar telefon koruması için önemlidir. Telefon kılıfı alımı yaparken yapılan seçimin kişinin tarzını yansıtması gerekmektedir. Bu şekilde alınan bir kılıfı uzun süreler keyif alarak kullanmak mümkün olmaktadır. Seçilen kılıfın kaliteli bir malzemeden yapılmış olması oldukça önemli bir konudur. Kılıf üretiminde kullanılan malzemenin insan sağlığına da zararlı olmaması gerekmektedir. Telefon kılıfı çok ağır olmamalıdır. Gün içerisinde sürekli kullanılan telefonlara ağır kılıf takmak kullanımı zorlaştıracak ve kullanıcıyı yoracaktır. Kılıfın asıl amacı telefonu korumaktır fakat sert ve kalitesiz malzemeden üretilen kılıflar telefonu korumak yerine zarar verebilmektedir. Bu nedenle kılıf seçimi önemlidir.

 

Telefon Kılıfı Su Geçirir mi?

 

Telefon kılıflarının hepsi su geçirmez özellikte değillerdir. Bazı telefon kılıfları özel olarak su geçirmez üretilmiştir ve bu belirtilmektedir. Bu telefon kılıflarının şarj ve kulaklık kısımlarında tıkaca benzer bir çıkıntı bulunmaktadır. Bu sayede telefonu herhangi bir sıvıdan korumaktadır. Fakat bu tıkaçların açık olması durumunda telefona su girebilir. Su geçirmez kılıflar yüzde yüz koruma sağlamamaktadır. Su geçirmez kılıf kullanılsa bile dikkat etmekte fayda vardır. Aynı zamanda bu kılıfları kullanırken tıkaçların kapalı olmasına da dikkat etmek gerekmektedir. Bazı su geçirmez kılıflar ise telefonu tamamen içerisine almaktadır. Denize girme ya da havuzda yüzme gibi durumlarda rahatlıkla kullanılabilir. Üzerinde bulunan askı sayesinde boyna veya bileğe asılabilir. Bu da yüzme esnasında kaybolmamasını sağlar. Telefonu tamamen içine alan su geçirmez kılıflar ise son zamanlarda oldukça tercih edilmektedir.

 

Telefon Kılıfı Satın Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

 

Telefon kılıflarının en önemli özelliği koruyucu olmalarıdır. Yüksek miktarlar ödenerek alınan telefonların herhangi bir darbe aldığında kırılmaması veya hasar görmemesi için kılıf kullanımı gereklidir. Kılıf kullanımı hasar durumunu sıfıra düşürmese bile an aza indirmektedir. Genellikle telefonun arka kısmına kılıf, ön camına koruyucu ekran taktırılmaktadır. Bu şekilde iki taraftan da gelecek olan darbelere karşı önlem alınmış olmaktadır.

 

Telefon kılıfı alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta kılıfın telefonun markasıyla aynı olması ve telefona uygun olmasıdır. Telefona uygun olmayan bir kılıf kullanımı telefonu korumak yerine telefonun açma kapama veya ses gibi tuşlarına zarar verebilir. Aynı zamanda kaliteli bir malzemeden yapılan kılıf tercih edilmelidir. Malzemesi kaliteli olmayan kılıfların koruyuculukları da az olmaktadır. Bazı kılıflar ise çok kaba ve kalın olmaktadır. Bu tarz kılıflar telefon kullanımı zorlaştırabilmektedir. Bu nedenle kullanıma ve telefona uygun kılıf seçilmelidir. Şeffaf kılıflar radyasyona daha az dayanıklı olmakta ve şeffaf olduğu için hemen sararma yapmaktadır. Sararma yaptığında kötü bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle şeffaf kılıfların kullanım ömrü renkli kılıflara göre daha az olmaktadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR