İPTAL VE İADE KOŞULLARI

MADDE-1

SÖZLEŞMENİN TARAFLARI;

SATICI          : Konsept Aksesuar
ALICI            : www.konseptaksesuar.com’un ilgili üyesi veya üyeliksiz alışveriş yapan kullanıcılar
ı


MADDE-2

İş bu sözleşmenin konusu, alıcının satıcıya ait www.konseptaksesuar.com sitesinden elektronik ortamda sipariş verdiği, sözleşmede bahsi geçen nitelikleri haiz ve yine sözleşmede satış fiyatı belirtilen mal/hizmetin teslimi ve iadesi ile ilgili olarak 4077 sayılı tüketicilerin korunması hakkındaki kanun ve mesafeli sözleşmeler uygulama esas ve usulleri hakkında yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. Alıcı, satışta konu mal/hizmetlerin temel nitelikleri, satış fiyatları ödeme şekli, teslimat koşulları vs. satışa konu mal/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler ve "cayma” hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal/hizmeti sipariş verdiğini iş bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder www.konseptaksesuar.com  sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme ve fatura iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

MADDE-3

TESLİMAT ŞARTLARI;

1.Teslimat Ücretleri

 1. 150 TL ve üzeri siparişlerde kargo ücreti SATICI’ya aittir. Aksi taktirde kargo bedelleri alıcıya aittir. Sepetten   ürün eksiltme yapılan durumlarda sipariş 150 TL altına düşerse kargo ücreti otomatik olarak eklenecektir.

2.Teslimat Süreleri

 1. Stokun müsait olması ve mal bedelinin satıcı hesabına geçmesinden sonra en geç 1-3 iş günü içerisinde ürün kargoya teslim edilir.
 2. Kargoya verilen siparişler için ortalama kargo süresi ise 2 gündür. Kargo tarafından yaşanacak gecikmelerde SATICI sorumlu değildir.


MADDE-4

İADE ŞARTLARI;


Şirketimiz, tüketici haklarını korumakta ve satış sonrası müşteri memnuniyetini en ön planda tutmaktadır. Satın aldığınız ürünlerle ilgili yaşayabileceğiniz memnuniyetsizlik, üretim ve servis kaynaklı her türlü sorun, titizlikle değerlendirilmekte ve en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır. Ürün iadesi konusunda sizlere daha iyi ve hızlı bir şekilde hizmet verebilmemiz için gerekli olan şartları aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.

İade için istediklerimiz

1. Öncelikle bizimle iletişime geçmeniz.

2. İade edilecek ürün (Gönderildiği şekilde)

 1. Kullanılmış veya hasar görmüş ürünlerin (Kargo tarafından tutanak tutulmamış veya firmamız tarafından yapılan uyarı sonucunda paketi açarken video çekilmemiş ise) iadesi kabul edilmemektedir.
 2. İade edilecek ürünün, 14 gün içerisinde teslim alındığı şekilde, standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak kutusunda  teslim edilmesi gerekmektedir.
 3. İade için diğer şartlar ve iade kargo ücretleri hakkında;

 1. İade etmek istediğiniz ürün/ürünler ayıplı ise anlaşmalı kargo firmalarımızla gönderildiği taktirde, kargo ücreti tarafımızdan karşılanmaktadır. (Kargo anlaşma numaramızı talep ediniz ve kargoyu teslim ederken asla ücret ödemeyiniz. Ödediğiniz taktirde bu ücret konusunda yardımcı olamıyoruz.)
 2. Kalite Güvence departmanımıza gelen ürünlerin, iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı 2 (iki) iş günü içerisinde işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın çalışma şartlarına göre değişiklik göstermektedir. Bu süre alışveriş yaptığınız kredi kartına 1 ila 14 gün içerisinde yansımaktadır.
 3. İade edeceğiniz ürünleri göndermeden önce iletişime geçerek kargo anlaşma numaramızı talep ediniz. İletişim gerçekleştirilmeden yapılan gönderiler kabul edilmeyecek veya geri gönderilecektir.
 4. İade edilecek ürün sadece anlaşmalı olduğumuz kargo firması tarafından teslim alınabilir. Bunun dışında herhangi bir kargo şirketiyle elimize ulaşan ürünlerin ve ulaşım bedeli kabul edilmeyecektir.
 5. Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;
  1. İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
  2. Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
  3. Kişiye Özel ürünlerin iade ve değişimi yoktur.
  1. İade etmek istediğiniz ürün/ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da anlaşmalı kargolar ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.
  2. Kulaklık kategorisindeki ürünler (özellikle kulakiçi kulaklıklar) 7/11/2013 tarihli ve 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun ilgili maddeleri gereğince düzenlenmiş Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğindeki; sağlık veya hijyen açısından iadesi uygun olmayıp, tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallara ilişkin sözleşmeler kapsamında olduğundan 14 (on dört) günlük Cayma Hakkı kapsamında değildir.


MADDE-5

SİPARİŞ İPTALİ;

Değerli müşterilerimiz yanlış verdiğiniz veya vazgeçtiğiniz siparişlerinizi aynı gün içerisinde saat 16:00’ya kadar iptal ettirebilirsiniz. Saat 17:00’yi aşan iptal işlemlerinde ürün kargoya verilmişse iptal işlemi yapılamaz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR