₺69,90 KDV Dahil
₺116,00 KDV Dahil
₺69,90 KDV Dahil
₺116,00 KDV Dahil
₺69,90 KDV Dahil
₺116,00 KDV Dahil
₺69,90 KDV Dahil
₺116,00 KDV Dahil
₺89,90 KDV Dahil
₺150,00 KDV Dahil
₺89,90 KDV Dahil
₺150,00 KDV Dahil
₺109,90 KDV Dahil
₺166,00 KDV Dahil
₺109,90 KDV Dahil
₺183,00 KDV Dahil
₺109,90 KDV Dahil
₺183,00 KDV Dahil
₺109,90 KDV Dahil
₺183,00 KDV Dahil
₺109,90 KDV Dahil
₺183,00 KDV Dahil
₺109,90 KDV Dahil
₺183,00 KDV Dahil
₺109,90 KDV Dahil
₺183,00 KDV Dahil
₺109,90 KDV Dahil
₺183,00 KDV Dahil
₺149,90 KDV Dahil
₺250,00 KDV Dahil
₺149,90 KDV Dahil
₺250,00 KDV Dahil
₺99,90 KDV Dahil
₺166,00 KDV Dahil
₺99,90 KDV Dahil
₺166,00 KDV Dahil
₺99,90 KDV Dahil
₺166,00 KDV Dahil
₺109,90 KDV Dahil
₺182,99 KDV Dahil
₺109,90 KDV Dahil
₺182,99 KDV Dahil
₺109,90 KDV Dahil
₺182,99 KDV Dahil
₺109,90 KDV Dahil
₺182,99 KDV Dahil
₺69,90 KDV Dahil
₺109,90 KDV Dahil

iPhone 13 Kılıf

iPhone 13 Kılıf Fiyatları

 

Kılıf, bir nesneyi dışarıdan gelebilecek darbelere karşı korumak için her ürünün kendi şekline ve özelliklerine has bir şekilde yapılmış bir aksesuardır. Cep telefonu kullanımının yaygınlaşmasıyla beraber ürünlerin zarar görmeden kullanılabilmesi için telefon kılıfları da üretilmeye başlanmıştır. Her telefon markasının ve modelinin kendi özelliklerine göre kılıflar bulunmaktadır. Telefon kılıflarında en büyük değişiklik telefonun büyüklüğü, kamera lenslerinin yerleşim yerleri, şarj girişi ve kulaklık girişi farklılıkları nedeniyle olmaktadır.

 

iPhone 13, Apple markasının ülkemizde en gözde ürünü olan iPhone serisinin en son çıkan ürünüdür. Bu telefon markasının çok fazla meraklısı olduğu için her alıcının zevkine göre telefon kılıfı mevcuttur. iPhone 13 kılıf modellerinin fiyatları belirlenirken ürünün hangi malzemeden yapıldığı, ne kadar koruyucu olduğu, özel tasarım kullanılıp kullanılmadığı gibi faktörler dikkate alınmaktadır. Özel bir tasarımı olan ya da kablosuz şarj özelliği bulunan telefon kılıflarının fiyatları normal kılıflara göre daha yüksektir. 

 

iPhone 13 Kılıf Modelleri Nelerdir?

 

Türkiye ve birçok ülkede iPhone marka telefonlar çok fazla tercih edilmektedir. Bu nedenle her model için birçok iPhone kılıf modeli bulunmaktadır. Kullanıcılar o günkü ruh hâllerine göre, kıyafetlerine göre, aksesuarlarına göre ve hatta ojelerinin rengine göre kılıflar almakta ve kullanmaktadır. iPhone 13 telefon kılıfı için çok çeşitli modeller bulunmaktadır:

 

iPhone Orijinal Kılıf: Apple telefon kılıfı, Apple’ın kendi sayfasında satışa sunulmaktadır. MagSafe özellikli silikon özellikte bir kılıftır. Dış yüzeyi yumuşak, ipeksi bir dokuya sahiptir. İç yüzeyi ise mikrofiber kaplıdır. Bu yüzdeki mikrofiber kaplama, telefon için ekstra bir koruma sağlamaktadır. Bunun yanı sıra yerleşik mıknatısları sayesinde daha hızlı kablosuz şarj imkânı sunmaktadır. Telefonu şarj etmek için kılıfı çıkarmadan yalnızca MagSafe şarj aygıtına veya Qi sertifikalı şarj aygıtına yerleştirilmesi yeterlidir. iPhone orijinal kılıf üretiminde, tasarım ve üretim aşamalarında çok fazla teste maruz kalmakta ve bu sayede çizilme ve düşmelere karşı en yüksek koruma düzeyine ulaştığından emin olunmaktadır.

 

iPhone Şeffaf Kılıf: iPhone kullanıcısı genellikle bu marka telefona sahip olduğu için kendini özel hisseder, bu yüzden telefonunun iPhone olduğunun belli olmasını ister. Bu sebeple iPhone 13 kılıf alırken şeffaf bir kılıf tercih etmeye meyilli olmaktadır. Bunun dışında yalnızca rengini ya da modelini çok seven kullanıcılar da bu yönde tercih  yapabilmektedir. 

 

iPhone Silikon Kılıf: Hemen hemen her iPhone modeli için bu materyalden kılıf üretimi yapılmaktadır. Silikon kılıflar esnek yapıdadırlar, bu özellikleri sayesinde silikon kılıfa sahip telefonlar aldıkları herhangi bir darbeyi absorbe edebilmektedir. Ayrıca silikon materyalden yapılan kılıflar telefonların fazla ısınmasının da önüne geçmektedir. Bunun yanı sıra silikon kılıfın tensel hissini çok seven kullanıcılar bulunmaktadır. Silikon kılıfın avantajları kadar dezavantajı da vardır, bu da çok fazla kirlenebilmesidir. Kirlenen silikon kılıf, bir parça pamuğa dökülen aseton yardımıyla bastırmadan temizlenebilir. Tüm yüzey silindikten hemen sonra durulanıp kurutulmalıdır. Bir diğer yöntem ise ılık bir suyun içine bir miktar bulaşık deterjanı döküp bu suda yıkanan bir bez yardımıyla kılıfı silmektir. 

 

iPhone Cam Kılıf: Bu kılıf modelinde, arka tasarım temperli camdan yapılmaktadır. Kenarları ise yumuşak, sıvı jel kauçuktan yapılma silikonla korunmaktadır. Kamera lensleri çok büyük olan bu telefon modelinin yükseltilmiş kamera lensi koruması da bulunmaktadır. 

 

Cüzdan Modeli Kılıf: Bu kılıf modelinde ihtiyaç duyulan kredi kartı, kimlik, ehliyet ve bunun gibi birçok ürünü yalnızca kılıfınız üzerinde bulunan bölmeler sayesinde taşıyabilirsiniz. Bunun dışında bu ürünün bazı modellerinde mıknatıslı yapısı sayesinde kablosuz şarj etme imkanı bulunmaktadır. 

 

iPhone 13 Kılıfın Özellikleri Nelerdir?

 

iPhone 13 için birçok firma kılıf üretmektedir. Bunun yanında telefon üreticisi markanın kendi Apple kılıf modelleri bulunmaktadır. Apple’ın kendi ürettiği iPhone 13 kılıf MagSafe özelliklidir. Silikon materyalden yapılan kılıfın oldukça şık bir duruşu vardır. Dış yüzeyinin yumuşak dokulu ve ipeksi bir kayganlığı vardır. İç kısmında içe yumuşak mikrofiber kaplama bulunmaktadır, bu kaplama telefon için daha fazla koruma sağlamaktadır. Bazı telefon kılıfı modellerinde su geçirmezlik özelliği de bulunmaktadır.

 

iPhone 13 Kılıf Su Geçirir Mi?

 

iPhone 13 kılıfları için net olarak su geçirir ya da geçirmez denemez. Her kılıfın kendine has özelliği bulunmaktadır. Eğer su geçirmeyen özellikte bir telefon tercih edilecekse bunun özelinde bir araştırma yapılması gerekmektedir. Su geçirmez iPhone telefon kılıfı için çeşitli modeller bulunmaktadır. Bunlardan biri 360 koruma sağlayan, ön ve arka koruma camı olan, şarj giriş yerleri tıpa tasarımı sayesinde korunan bir modeldir. Bu model kılıfta telefon 2 metreye kadar su geçirmeden kullanılabilmektedir, 2 metreye kadar olan yükseklikten yere düştüğünde darbe almaya karşı dayanıklıdır. Bir diğer su geçirmez kılıf modeli ise çanta tipi ipli bir kılıftır. Bu kılıf sayesinde suda 10 metreye kadar giren telefon su almaz böylece su altında rahatça fotoğraf ya da video çekimi yapılabilir. Fakat bu kılıfı kullanırken sıcak suyun altında kullanılmamasına ve kullanmadan önce içine telefonu koymadan kılıfın su alıp almadığı test edilmelidir. 

 

iPhone 13 Kılıf Satın Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

 

Cep telefonu kılıfı en yaygın kullanılan telefon aksesuarlarından biridir. Telefon kılıfının genel olarak 2 amacı vardır; biri telefonu korumak, diğeri ise sahip olunan telefonun daha şık görünmesini sağlamaktadır. Telefon kılıfı alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır:

 

Bunlardan ilki telefonun korunmasıdır. Telefon kılıfları genel olarak ön tarafı kapaklı veya sadece yan yüzeyler ve arka tarafı korunaklı olarak üretilmektedir. Kötü tasarımı olan bazı kılıflar telefonu korumaktan ziyade telefona daha çok zarar vermektedir. 

 

Bir diğer nokta kullanım kolaylığıdır. Telefon kılıfının iyi bir koruma sağlayabilmesi kadar günlük hayatta telefonu kullanırken aldığımız verim düşmemelidir. Telefonu daha fazla ağırlaştırmamasına dikkat edilmelidir ya da telefondaki şarj girişi ve kulaklık girişi gibi kısımların kullanımını zorlaştırmamalıdır. Ayrıca kullanılan telefon kılıfının telefonu kalınlaştırmaması gerekir, zarif görünüm ve yüksek koruma sağlayan kılıflar tercih edilmelidir. Satın alınacak kılıfın kalitesi çok önemlidir. Bir kılıf ne kadar kaliteli olursa o kadar koruyucu özellik gösterir. Yüksek kalitedeki telefon kılıfları kısa süre içinde deforme olmaz ve bu sayede uzun bir süre rahat kullanılabilir. Daha uygun diye düşük kalitedeki telefon kılıfları tercih edilirse hem kısa sürede kullanım ömrü bitebilir hem de telefonu yeterli seviyede koruyamaz. 

 

Satın alınacak telefon kılıfının, kişinin zevkine uygun olması gerekir. Dış görünümü kişiye hitap eden, koruyuculuğu yüksek olan telefon kılıfları daha uzun süre kullanılmaktadır. Beğenilerek tercih edilen telefon kılıfı kişide kullanma isteğini de artırdığından telefon kılıfını çıkarmadan telefonunu kullanmaya devam edecektir. iPhone kılıf alırken, kılıfın telefonu tamamen sarmasına, telefonu koruyabilecek materyalden yapılmış olmasına, kamera lenslerine uyumlu yapılmış olmasına dikkat edilmelidir. Ne kadar kaliteli malzemeden yapıya sahip bir telefon kılıfı kullanılırsa telefon o kadar korunaklı olmaktadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR