₺359,90 KDV Dahil
₺599,83 KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Tükendi
₺249,90 KDV Dahil
₺416,00 KDV Dahil

Powerbank

Powerbank Fiyatları

 

Powerbank fiyatları, bir ürün satın alırken en çok dikkat edilen konular içindedir. Genel olarak powerbank modellerinde, fiyatı etkileyen birçok kriter olsa da en önemlisi şarj kapasitesidir. Powerbank 10000 mAh kapasitesinin yanı sıra, 20.000 mAh powerbank gibi seçenekler de tercih edilebilir. Küçük powerbank modellerini tercih edenler için 5000 mAh kapasitesi de ön plana çıkmaktadır. Taşınabilir şarj aleti modellerinde uygun fiyat için, mAh kapasitesi düşük modeller ön plana çıkmaktadır. Markaların akıllı telefon modelleri ile uyumlu powerbankler tercih etmek isteyenler için Xiaomi powerbank seçenekleri öne çıkarken, taşınabilir şarj modellerinde, önemli olan kablo giriş türüdür. En iyi powerbank olarak nitelendirilebilen bir model hem Xiaomi, hem de Samsung, Apple gibi diğer markalarla uyumlu bir şekilde kullanılabilir.

 

Taşınabilir şarj aleti modellerinde, fiyatı etkileyen en önemli kriter olarak mAh kapasitesi öne çıksa da, ürünün kalitesi ve kullanım deneyimi de önemlidir. Hızlı şarj için tercih edilen powerbank modellerinde, müşteri yorumlarının pozitif olduğu markalar, uzun süreli bir kullanım vaat edebilir. Elektronik cihazların sorunsuz bir şekilde kullanımını sağlayan ve enerji sorununu ortadan kaldıran powerbank ürünleri, kritik ürünler olmasından ötürü en ucuz powerbank araştırması yaparken, ürünle ilgili değerlendirmelere de dikkat ederek seçim yapmak önemlidir. Bu anlamda en kaliteli powerbank modeli, kapasitesinden ziyade, en uzun süre kullanılabilecek seçenektir.

Powerbank Nedir?

 

Powerbank gün içinde uzun saatler boyunca aktif kullanılan cep telefonlarında şarj sorunu yaşamamak adına, en önemli aksesuarlardan biridir. Cep telefonu bataryalarının, mAh ile ölçülen kapasitesine bağlı olarak tercih edilebilen powerbank, kolay taşınabilir yapısı ile iş yerinde, okulda ya da seyahatte, her an kullanılabilen bir üründür. Sadece telefon şarj etmek için değil, aynı zamanda tablet PC ve farklı teknolojik ürünleri şarj etmek için de tercih edilebilen powerbank, yaygın olarak görülen şarj bitmesi sorununa karşı en önemli çözümdür.

 

Boyutları, genellikle şarj kapasitesine göre değişen kablosuz powerbank modelleri, taşınabilir mobil bir şarj aleti görevine sahiptir. Evden çıkmadan önce kablo ile şarj edildikten sonra, cep telefonlarını birden fazla tamamen şarj edebilecek kapasiteyi sunabilen powerbankler, akıllı telefonunu aktif kullanan kişiler için önemlidir. iPhone, Samsung, Xiaomi ve Huawei gibi cep telefonu modellerinde, özellikle konum servisleri ve 4.5G internetin aktif bir şekilde kullanılması, gün içinde şarjın bitmesine neden olmaktadır. Powerbank çeşitleri ise, portatif boyutları, hafif yapısı ile şarj sorununu ortadan kaldırması ile en çok tercih edilen mobil aksesuarlar içinde yer almaktadır. 

Powerbanklerin Özellikleri Nelerdir?

 

Powerbank modelleri, farklı ihtiyaçlara hitap eden özelliklere sahiptir. Boyutu, kapasitesi ve kullanım özelliklerine göre powerbank modelleri ve özellikleri değişebilir. İlk dikkat edilecek özellik, mAh değeridir. mAh, bir powerbank  modelinin kapasitesini ifade etmektedir. Bir akıllı telefonun batarya kapasitesinin 2500 mAh olduğu bir durum için, 10.000 mAh’lik bir powerbank  kullanıldığında, bu durum powerbankin telefonu 4 kere şarj edebileceğini göstermektedir. 

 

Powerbank özelliklerine bakıldığında, kablolu ve kablosuz kullanım seçenekleri iki önemli model olarak öne çıkmaktadır. Klasik powerbankler, temel olarak bir pil yapısına sahiptir. Elektrik enerjisi ile, telefonun enerji kapasitesinin birkaç katını depolama özelliğine sahip olan bu modeller, telefonun şarjının bitmesinin ardından bir pil görevi görmektedir. Kullanım bakımından, iki temel powerbank seçeneği öne çıkmaktadır:

 
  • Kablolu powerbank
  • Kablosuz powerbank
 

Akıllı telefonlarda şarj teknolojisi, son yıllarda hızlı bir şekilde gelişim gösterirken, bu durum powerbank modellerini de çeşitlendirmiştir. Kablolu powerbankler, telefonu şarj etmek için şarj kablosu kullanmanın gerekli olduğu modellerdir. Şarj adaptörü, bir elektrik prizine bağlanmak yerine, kablolu powerbank ile bağlanabilmektedir. Bununla birlikte, kablosuz şarj teknolojisi de bazı akıllı telefonlarda tercih edilmektedir. Kablosuz powerbank modelleri, powerbankin üzerine telefonu koyarak kullanılabilir. Bu modellerde, bir kabloya ihtiyaç yoktur. Ancak telefonun altyapısının bu duruma müsade etmesi önemlidir.

 

Bir Powerbank Telefonu Kaç Kere Şarj Eder?

 

Bir powerbank modelinin mAh kapasitesi, bir cihazı kaç kere şarj edebileceğini gösterir. Her akıllı telefonun, tablet PC’nin ve diğer elektronik cihazların pil kapasitesi, teknik dökümanında belirtilmiştir. Gün içinde telefonun şarj edilme ihtiyacına göre, powerbank ve cihaz kapasitesi baz alınarak bu sorunun yanıtı verilebilir. Her telefonun şarj kapasitesi farklıdır ve bu durum, telefonun tasarımı, işlemci gücü ve diğer özelliklerine göre değişebilmektedir. 

 

Samsung Galaxy S22 Ultra, Xiaomi 11T Pro, realme GT Neo 2, Poco X3 GT gibi modeller 5000 mAh pil kapasitesine sahiptir. Bununla birlikte, Apple iPhone 13 ise 3240 mAh pil kapasitesine sahiptir. Bu durumda, 10.000 mAh kapasiteye sahip bir powerbank modeli, Samsung, Xiaomi, realme ve Poco’nun 5000 mAh’lik modellerini 2 kere tamamen şarj edebilir. iPhone 13 ise, 10000 mAh’lik bir powerbank ile 3 kere şarj edilebilir. Powerbank kullanımında dikkat edilmesi gereken diğer bir konu da, şarj etme hızıdır. Ortalama olarak, 5V’li bir powerbank, 1A çıkış gücüne sahiptir. 1A çıkış gücü olan bir powerbank için, 2000 mAh bir bataryayı tamamen şarj etme süresi 2 saati bulmaktadır. Bu nedenle, powerbank satın alırken taşınabilir şarj aletlerinin ne kadar süre içinde tam kapasiteye geldiği ve bir akıllı telefonu ne kadar kısa sürede şarj edebildiğini bilmek de önemlidir. 

 

Genel olarak, akıllı telefonların şarj ömrüne göre değişebilmek üzere, bir telefonu gün içinde bir kere şarj etmek günlük ihtiyaçlar için yeterli olabilir. Ancak birkaç günlük kullanımlar için, 20.000 mAh kapasiteli powerbankler büyük avantajlar sağlamaktadır. 20.000 mAh kapasiteli bir powerbank, iPhone 13’ü 6 kere şarj edebilmesi ile, neredeyse bir haftalık bir kullanım sunabilir. Gelişmiş kapasiteye sahip powerbank modelleri, 25.000 mAh’nin üzerinde pil kapasiteleri sunabilmektedir. Bununla birlikte, powerbank’in kapasitesi arttıkça, büyüklüğü de arttığı için taşınması da bir sorun yaratabilmektedir. Bunun için, her telefon kullanıcısı kendi ihtiyacına hitap eden kapasite ve büyüklükte bir powerbank tercih edebilir. 

Power Bank Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Powerbank, telefon, tablet gibi teknolojik cihazlarda en önemli problem olan şarj problemini ortadan kaldırdığı için önemli bir ihtiyaçtır. Hızlı şarj powerbank kapasitesi ve gücüne bağlı olarak, akıllı telefonları birkaç kere tam kapasite şarj etmeyi sağlamaktadır. Telefon modellerine göre ve ihtiyaç duyulan kapasiteye göre, Mi Powerbank 20000 mAh gibi modeller düşünülebilir. Xİaomi taşınabilir şarj aleti ile telefonun şarjının bitmesi gibi bir durum söz konusu olmamaktadır. Bununla birlikte, piyasada birçok farklı powerbank modeli olduğu için, ürün satın alırken dikkat edilmesi gereken konular mevcuttur. Powerbank satın alırken, aşağıdaki konulara dikkat edilmelidir:

 
  • Powerbankin kapasitesinin, bir telefonu kaç kere şarj edeceği bilinmelidir.
  • Powerbankin ne kadar süre içinde şarj olduğu ve telefonu ne kadar sürede şarj ettiği önemlidir.
  • Kablolu ve kablosuz şarj seçenekleri araştırılmalıdır.
  • Kullanım kolaylığı sunan ve dayanıklı yapıda olan modeller tercih edilmelidir.
 

Farklı powerbank markalarının yüzlerce ürünü söz konusudur ve her telefon için, en iyi powerbank farklı olabilir. Kablosuz şarjlı powerbank modellerinin yanı sıra, kablolu modeller ve diğer alternatifler, telefonlarda ve tabletlerde günler boyu aralıksız bir kullanım sunabilmektedir. Powerbank satın alırken, ürün teknik özelliklerine bakılması gerektiği gibi, kullanıcı yorumlarını incelemek de önemlidir. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR