₺324,90 KDV Dahil
₺541,50 KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
Ücretsiz Kargo
₺349,90 KDV Dahil
₺583,17 KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
Ücretsiz Kargo
₺474,90 KDV Dahil
₺791,50 KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
Ücretsiz Kargo
₺349,90 KDV Dahil
₺583,17 KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
Ücretsiz Kargo
₺229,90 KDV Dahil
₺383,17 KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
Ücretsiz Kargo
₺449,90 KDV Dahil
₺749,90 KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
Ücretsiz Kargo
₺449,90 KDV Dahil
₺749,83 KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
Ücretsiz Kargo
₺574,90 KDV Dahil
₺958,17 KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
Ücretsiz Kargo
Tükendi
₺274,90 KDV Dahil
₺499,83 KDV Dahil
Tükendi
₺299,00 KDV Dahil
₺498,33 KDV Dahil
Tükendi
₺329,90 KDV Dahil
₺550,00 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Tükendi
₺329,90 KDV Dahil
₺550,00 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Tükendi
₺329,90 KDV Dahil
₺550,00 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Tükendi
₺329,90 KDV Dahil
₺550,00 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Tükendi
₺329,90 KDV Dahil
₺550,00 KDV Dahil
Tükendi
₺329,90 KDV Dahil
₺550,00 KDV Dahil
Tükendi
₺449,90 KDV Dahil
₺749,90 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Tükendi
₺329,90 KDV Dahil
₺550,00 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Tükendi
₺329,90 KDV Dahil
₺550,00 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Tükendi
₺449,90 KDV Dahil
₺749,83 KDV Dahil

Kulaklık

Kulaklık Fiyatları

 

Kulaklık fiyatları; marka, model ve taşıdığı ürün özelliklerine göre farklı fiyat aralıklarında kullanıcılara sunulmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte birçok yeni özellik eklenen kulaklıklar, geniş kullanıcı kitlelerine hitap etmektedir. Markaların gelişmiş sistemlerle ürettikleri birçok model, ergonomik olarak tasarlanmıştır. Her bütçeye uygun geniş model seçenekleri ile piyasalarda yer alan kulaklık çeşitleri, farklı kullanım şekillerine sahiptir. Bu çeşitler arasında her yaştan herkesin zevkine uygun model, piyasalarda kolaylıkla bulunabilmektedir.

 

Kablolu kulaklık fiyatları ürün kalitesine göre değişmektedir. Gerek mağazalarda gerekse online satış sitelerinde farklı kalitede kablolu kulaklık satışa sunulmuştur. Bu ürünlerin yapımında kullanılan malzeme kalitesi, işçilik vb. durumlar ürünlerin fiyatlandırılmasında etkili olmaktadır. Aynı şekilde kablolu kulaklıklarda bağlantı şekilleri de ürün fiyatını etkilemektedir. Kablolu bluetooth kulaklık, normal bağlantılı kulaklık çeşitlerine göre daha yüksek fiyat aralıklarında satışa sunulmaktadır. Bu durum kablosuz kulaklık modelleri için de geçerlidir. Farklı amaçlar için üretilen birçok kulaklık modeli piyasalarda bulunmaktadır. Her birinin tasarımsal farkı, kullanış biçimi, kablolu ve kablosuz olması gibi özellikler kulaklık fiyatları üzerinde etkili olmaktadır. Ayrıca yumuşak malzemeden yapılmış, kulağa zarar vermeyen yapısı ile kullanım rahatlığına sahip modellerin fiyatları sert yapılı olan modeller ile farklı fiyat seçeneklerine sahiptir. Ayrıca son zamanlarda popüler olan şarjlı kulaklık modelleri nano teknoloji ile üretildiği için yüksek fiyatlı çeşitler arasında yer almaktadır.

 

Kulaklık Modelleri

 

Kulaklık modelleri boyutuna, bağlantı şekline, tasarımına, kablo durumuna göre farklı çeşitlerde üretilmektedir. Markaların kendine has tasarımları ile ön plana çıkan bazı kulaklık çeşitleri oldukça fonksiyonlu özelliklere sahiptir. iPhone kulaklık bu çeşitlerin başında gelen geniş kullanıcı kitlesine sahip olan bir modeldir. Kaliteli malzeme yapısı, kulağa zarar vermeyen tasarımı ve ses seviyesi ile kullanıcıların beğenisini toplamıştır. Kullanıcılar ihtiyacına yönelik, farklı modelleri rahatlıkla bulabileceklerdir.

 

Kullanıcılara farklı deneyimler sunan başlıca kulaklık modelleri şu şekilde açıklanabilir:

 

Kulak İçi Kulaklık Modelleri: En fazla kullanılan kulaklık modelidir. Boyut olarak küçük yapılı olmaları beraberinde birtakım avantajları getirmektedir. Kulak içi kulaklık, kulağa tam olarak oturduğu için dışarıdan gelen sesleri içeri almamaktadır. Kablolu ve kablosuz birçok çeşidi bulunmaktadır.

 

Kulak Üstü Kulaklık Modelleri: Yarım daire şeklinde olan bu kulaklıklarda kulağı saran özel yastıklar bulunmaktadır. Kulak üstü kulaklık baş üstünde veya enseden geçirilerek kullanılan tasarımlarda üretilmektedir. Boyut olarak büyük olan bu modeller oyun bilgisayarlarında sıklıkla tercih edilmektedir.

 

Kablolu Kulaklık: En sık kullanılan kulaklık türüdür. Kablo yardımı ile cihazlara bağlanan bu modeller, yeni çıkan kulaklık modellerinin gerisinde kalmaktadır.

 

Kablosuz Kulaklık (Wireless Kulaklık): Teknolojik gelişmelere bağlı olarak üretilen kulaklık türüdür. Kablosuz kulaklık telefon, bilgisayar, hoparlör gibi cihazlara radyo dalgaları, kızılötesi sinyaller ve bluetooth yardımı ile bağlanarak kullanılmaktadır. Kulak üstü, kulak içi, mikrofonlu gibi birçok çeşidi piyasalarda bulunmaktadır. Bluetooth kulaklık olarak da adlandırılan bu modellerin kullanıcı sayısı gün geçtikçe artmaktadır.

 

Mikrofonlu Kulaklık: Kafa kulaklığının mikrofon ile birlikte tasarlandığı bir model olarak bilinmektedir. Bu modeller genellikle çağrı merkezlerinde ya da oyun oynarken karşılıklı konuşmalar yapmak için kullanılmaktadır. Esnek yapısı ve katlanabilir özelliği ile kolayca taşınabilmektedir.

 

Kulaklık Özellikleri Nelerdir?

 

Piyasalarda farklı marka ve modellere ait kulaklık çeşitleri satılmaktadır. Her bir modelin sunmuş olduğu özellik birbirinden farklı olmasına neden olmaktadır. Bu yüzden Kullanıcılar tercih edeceği modelin özelliklerini iyi analiz ederek karar verirler. Kulaklıklar, günümüzde yaygın olarak kullanılan araçlardan biridir. Bu araçlar evde, işte, sokakta, otobüste akla gelebilecek her yerde kullanılmaktadır. Hem kullanıcı konforu hem de çevredeki insanları rahatsız etmemek için tercih edilmektedir. Kolay taşınabilir olması da tercih edilmesinde etkili olan özelliklerindendir.

 

Kulaklık modelleri kullanışlı ve yenilikçi tasarımları ile kullanıcılara hitap etmektedir. Kulaklıklarda aranan en önemli özellik ses kalitesidir. Bu yüzden üretilmiş pek çok kulaklık, gerçekçi ses deneyimi yaşatmaktadır. Aynı şekilde tasarım olarak dijital özelliklere sahip olan, hassas hoparlörleri ile bilinen kulaklıkların kullanım alanı oldukça yaygınlaşmaktadır. Telefon kulaklığı sadece telefonlar için değil bilgisayar, tablet, hoparlör gibi araçlarla da kullanılmaktadır. Çok amaçlı üretilen bu modeller gürültü önleyici ve sesi tamamen izole eden özelliklere sahiptir.

 

Kulak üstü bluetooth kulaklık; kablosuz olmasından dolayı her ortamda rahatça kullanılabilmektedir. Bluetooth bağlantısı ile telefona bağlanan bu cihaz yolculuk esnasında, spor yaparken kullanıcılara kolaylık sağlamaktadır. Kulak üstü kulaklık modelleri kafa yapısına göre ayarlanabilir yapıda tasarlanmıştır. Bu da kullanıcılara daha rahat kulaklık kullanımı sağlamaktadır. Ayrıca kablosuz kulaklık formunda olan bu modellerde farklı renk ve desene sahip geniş ürün çeşitliliği bulunmaktadır. Aksesuar olarak da kullanılan kulaklıklar kişilerin tarzına uygun olanı modeli, seçebilme imkânı sunmaktadır.

 

Kulaklık çeşitleri farklı ölçülerde tasarlanmaktadır. Kulak üstü kulaklık daha büyük boyutlu ürünler arasında yer alırken, kulak içi kulaklık daha küçük ölçülerde, kulak içine konulabilir şekilde üretilmektedir. Bu da tercih edilirken göz önünde bulundurulan özellikleri arasında yer almaktadır. Kullanım amacına göre ya da kişinin yaşam tarzına uygun olan model özellikleri arasında kulaklık formları gelmektedir. Hareketli yaşamı olan kişiler hem taşımasının kolay olması hem de yer kaplamaması adına kulak içi tasarlanmış küçük boyutlu ürünleri seçmektedirler.

 

Kulaklık Nasıl Temizlenir?

 

Günlük hayatta, her ortamda kullanılan kulaklık modelleri iyi bir şekilde temizlenmesi gerekmektedir. Temizlik işleminde kulaklığın formuna ve özelliklerine dikkat edilmesi son derece önemlidir. Aksi takdirde kulaklığın yapısı bozularak kulaklık kullanılamaz hale gelecektir. Ayrıca kulaklığı temiz tutmak kulak enfeksiyonlarından kullanan kişileri koruyacaktır. Bu yüzden sağlıklı kullanım için belirli aralıklarla temizlenen telefon kulaklığı daha uzun ömürlü olacaktır. Özellikle sporcu kulaklığı en sık temizlenmesi gereken modellerin başında gelmektedir.

 

Wireless kulaklık ve diğer çeşitler sürekli kulakta olduğu için tere maruz kalmaktadır. Bu yüzden temizlik son derece gereklidir. Temizleme işleminde ıslak bez, kuru bez, yumuşak uçlu fırçalar ve kulak temizleme pamukları kullanılmaktadır. Kulaklık modeline göre farklı temizlik işlemleri uygulanmaktadır. Öncelikle nemli bez ile silinen kulaklık ardından kuru bez ile hemen kurulanması gerekmektedir. Kulak içinde yer alan silikonlu kısımları çıkararak, kulak çubuğu yardımı ile içindeki pislikler alınmalıdır. Bu işlemlerde anti bakteriyel mendillerde kullanılmaktadır. Ancak yapılan temizlik sonrasında kulaklığın iyice kurumasından ve havalandırılmış olmasından emin olmak gerekmektedir.

 

Kulaklık Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 

Kulaklık alırken kullanıcı ihtiyaçları göz önünde bulundurulmalıdır. Markası, modeli, malzeme kalitesi, sunduğu imkânlar kullanıcılar için oldukça önemlidir. Kablosuz kulaklık, ses kalitesi için frekans aralığının yüksek olması gerekmektedir. Kulaklığın konforlu kullanımı, kulağı rahatsız etmeyen tasarıma sahip olması tercih edilirken göz önünde bulundurulmaktadır. Ayrıca kulak üstü kulaklık modellerinin başı ağrıtmayacak, terletmeyecek, yumuşak malzemelerden olmasına dikkat edilmelidir. Ayarlanabilir olması da uzun süreli kullanımlarda rahatsızlık hissi oluşmasına engel olacaktır.

 

Hangi amaçla alındığı fark etmeksizin her kulaklığın kaliteli malzemelerden alınması son derece önemlidir. Kulaklığı sağlıklı kullanmak, uzun ömürlü olması ve cilde zarar vermemesi için bu kalite önemsenmektedir. Hareket halindeyken, egzersiz yaparken kullanılan sporcu kulaklık modelleri kauçuk uçlu olmalıdır. Böylece kulak içinde sabit kalarak kullanıcılara keyifli spor deneyimi sağlayacaktır. Aynı şekilde yüzerken ya da duşta kulaklık kullanımı için de su geçirmeyen kulaklık oldukça kullanışlı seçenekler arasında yer almaktadır. Genel olarak kullanıcılara farklı özellikler sunan geniş ürün çeşitliliğinde birçok kulaklık kolaylıkla alınabilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR