₺69,90 KDV Dahil
₺116,00 KDV Dahil
₺69,90 KDV Dahil
₺116,00 KDV Dahil
₺99,90 KDV Dahil
₺166,00 KDV Dahil
₺99,90 KDV Dahil
₺166,00 KDV Dahil
₺99,90 KDV Dahil
₺166,00 KDV Dahil
₺59,90 KDV Dahil
₺100,00 KDV Dahil
₺99,90 KDV Dahil
₺166,00 KDV Dahil
₺99,90 KDV Dahil
₺166,00 KDV Dahil
₺99,90 KDV Dahil
₺166,00 KDV Dahil
₺99,90 KDV Dahil
₺166,00 KDV Dahil
₺99,90 KDV Dahil
₺166,00 KDV Dahil
₺99,90 KDV Dahil
₺166,00 KDV Dahil
₺99,90 KDV Dahil
₺166,00 KDV Dahil
₺99,90 KDV Dahil
₺166,00 KDV Dahil
₺99,90 KDV Dahil
₺166,00 KDV Dahil
₺99,90 KDV Dahil
₺166,00 KDV Dahil
₺59,90 KDV Dahil
₺100,00 KDV Dahil
₺59,90 KDV Dahil
₺100,00 KDV Dahil
₺99,90 KDV Dahil
₺166,00 KDV Dahil
₺99,90 KDV Dahil
₺166,00 KDV Dahil
₺59,90 KDV Dahil
₺100,00 KDV Dahil
₺99,90 KDV Dahil
₺166,00 KDV Dahil
₺59,90 KDV Dahil
₺100,00 KDV Dahil
₺59,90 KDV Dahil
₺100,00 KDV Dahil

İphone 12 Kılıf

iPhone 12 Kılıf Fiyatları

 

iPhone, Apple markasına ait ve dünyaca bilinirliği olan bir telefon modelidir. Farklı rakamlarla ve harflerle adlandırılarak sürekli yeni seriler üretir. Kalite olarak piyasa da bulunan telefonları en üst seviyesi olarak görülür. Bundan dolayı kalitesi ve fiyatı da doğru orantılı ilerler. iPhone 12 telefon güncel bir telefondur. Henüz üzerine sadece iPhone 13 modeli çıkmıştır. Bu nedenle kullanıma uzun yıllar devam edilebilir. iPhone 12 model tasarımında arka kapak cam şeklindedir. Bu nedenle darbelere karşı telefonu korumak gerekir. Sadece iPhone 12 telefonlar için değil diğer telefonlar için de koruma gerekli bir önlemdir. Telefonlar gün içinde kişilerin sürekli yanında olan ve sık kullanılan teknolojik aletlerdir. Bu nedenle düşme veya çarpma gibi durumlarla sık karşılaşılır. Bu gibi durumlarda telefonun aldığı hasarı en aza indirmek için kılıf kullanılırlar.

 

iPhone 12 kılıfları farklı maddelerden ve özelliklerden üretilir. Kılıfın üretiminde kullanılan malzeme kılıf fiyatını doğrudan etkiler. Bazı kılıflar darbe emicilik özelliğine göre diğerlerinden daha iyidir. Bu durum da fiyatını etkileyen faktörlerdendir. iPhone 12 kılıf fiyatları hemen herkesin alabileceği seviyelerdedir. Aynı zamanda telefon kılıfı fiyatları geniş bir yelpazeye sahiptir. Çok uygun fiyatlara kılıf bulunabileceği gibi yüksek fiyatlara da kılıf bulunabilir. Bazı kılıflar Apple markasına aittir. Bu kılıfların fiyatları diğer kılıflara göre farklı olur. Bunun nedeni telefonu üreten markanın orijinal kılıf olmasıdır. iPhone 12 kılıfları farklı özelliklere sahip olabilir. Sahip olduğu özellikler de fiyatı belirleyen önemli bir faktördür.

 

iPhone 12 Kılıf Modelleri Nelerdir?

 

iPhone 12 Pro kılıf modelleri farklılık gösterebilir. İstenilen özelliğe göre ve üretiminde kullanılan maddeye farklı isimler alabilir. Bunlar genellikle şöyledir:

 

iPhone 12 kılıf: iPhone 12 telefonlarla uyumlu kılıflara verilen genel isimdir. Şekil ve desen olarak farklı özelliklere sahiptir. Kılıfların temel amacı telefonu darbelere karşı korumaktır.

 

Apple orijinal kılıf: Apple markasının kendi ürettiği kılıflardır. Diğer kılıfları farklı üreticiler üretirken bu kılıf, telefonun firmasına özgüdür.

 

iPhone cam kılıf: Görsellik açısından telefona güzel bir görüntü verir fakat kullanımı diğer kılıflara göre daha zordur. Bunun nedeni cam olmasıdır. Cam maddesi diğer maddelere göre darbelere karşı daha dayanıksızdır.

 

Silikon telefon kılıfı: Silikon kılıflara verilen bir isimdir. Silikon olması darbe emicilik özelliğini arttırır. Bazı silikon kılıfların arkası iç kısmında bulunan malzeme sayesinde telefonun aşırı ısınmasının da önüne geçilmiş olur.

 

Kişiler kullanım amaçlarına ve kullanım konforuna göre kılıf tercihi yapabilirler. iPhone 12 kılıf tercihi yaparken bütçe de önemli bir faktördür. Bütçeye ve istenilen özelliklere uygun kılıf bulmak mümkündür. iPhone 12 Pro kılıf modelleri farklı renk desenlere sahip olmakla birlikte rahat bir kullanım sağlaması açısından ip askılara da sahiptir. Kişinin tarzına göre değişkenlik gösteren bu askılar renkli veya simli olabilir. Kılıfa sağlam bir şekilde tutturulmuş olan askılar sayesinde kişi telefonu elinde taşımaz ve boynuna asar. Bu gibi durumda telefonun bir yerde unutulması ve kaybolması olasılığı da en aza indirilmiş olur.

 

iPhone 12 Kılıfın Özellikleri Nelerdir?

 

Telefon kılıflarının en önemli özelliği koruyuculuk sağlamasıdır. Telefona takılarak kullanılır ve darbelere karşı direnç sağlar. iPhone 12 Pro kılıfının özellikleri şöyledir:

 

Şeffaf iPhone kap kullanımı telefonun kendi görüntüsü kaybetmemesini sağlar. Bu şekilde hem telefon korunmuş hem de orijinal görüntüsünde kalmış olur. Bazı telefon kılıflarının üretiminde kalın ve dayanıklı malzemeler kullanılır. Bu da kılıfta bir zırh hâline gelerek hasarları minimuma indirir. Cüzdan şeklinde üretilen iPhone 12 kılıfları sayesinde telefonu sadece arka kısmı değil ön kısmında korunmuş olur. Telefon herhangi bir düşme esnasında daha çok korunmuş olur. Ayrıca cüzdan kılıflar sayesinde kişi yanında taşımak istediği maddeleri çantasına koymaz ve bu kılıfa koyar. Bu şekilde kişi yanına çanta almadan sadece telefonuyla dışarı çıkabilir. iPhone 12 kılıflarının bazılarında bulunan stant özelliği sayesinde kişi bir şey izlerken telefonun arkasına ek bir madde koymadan durmasını sağlar. Kullanım kolaylığı açısından önemli bir özelliktir. iPhone 12 kılıfları su geçirmez özellikte de üretilir. Bu sayede telefonu sadece darbelere karşı değil sıvılara karşı da korumuş olur. iPhone 12 kılıfları çok ağır ve kalın değildir. Bu şekilde uzun süreli kullanımda kişiyi yormaz.

 

iPhone 12 Kılıf Su Geçirir mi?

 

Su geçirmezlik özelliği tüm kılıflarda bulunan bir özellik değildir. Su geçirmezlik özelliği diğer özelliklerden farklı olduğu için kap satın alınırken belirtilen bir özelliktir. Bütün iPhone 12 Pro kılıflarında bu özellik mevcut değildir. Su geçirmezlik özelliği olan kaplar genellikle yaz aylarında deniz kenarları için tercih edilir. Kişinin telefonu yanında taşımak istemesi ya da denizde çekim yapmak istemesi su geçirmez kılıf ihtiyacını doğurur. Su geçirmez kılıflarda telefon kılıfın içine tamamen yerleştirilir. Kılıf genellikle şeffaf olur ve kişi telefona erişim sağlayabilir. Özel bir maddeden yapılan kılıfların herhangi bir noktasından su almaması gerekir. Bu tür kılıflar oldukça dayanıklı maddelerden üretilmiştir. Herhangi bir noktadan su geçirmesi telefon için geri dönüşü olmayan sorunlara sebep olabilir. Bu nedenle su geçirmez kılıf tercihi yaparken dikkatli olmak gerekir. Kaliteli malzemeden üretilmiş ve bilindik satıcıların sattığı kılıfları almakta fayda vardır.

 

iPhone 12 Kılıf Satın Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

 

iPhone 12 pro kılıf satın alırken kullanıcıların göz önünde bulundurması ve dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalar şu şekildedir:

 

Tercih edilen kılıfın kişinin tarzını yansıtması gerekir. Kişinin tarzını yansıtmayan kılıf alımı yapması ileride yeni bir kılıf almasına sebep olur. Bu durum da ek maliyet anlamına gelir. iPhone 12 pro kılıfların üretiminde kullanılan maddelerin insan sağlığına uygun olması gerekir. Telefon kılıfları kişiyle sürekli temas hâlinde bulunur. Bu nedenle zararlı madde kullanımı sağlık açısından olumsuz sonuçlara sebep olabilir.

 

Tercih edilen telefon kılıfı çok ağır ve kaba olmamalıdır. Uzun süreli kullanımda bu tarz kılıfları kullanmak kişinin yorulmasına sebep olabilir. Tercih edilecek kılıf çok sert ve kalitesiz olmamalıdır. Böyle olması kılıfın telefonu koruması yerine zarar vermesine sebep olabilir. Bundan kaynaklı olarak kılıf seçimi önemli bir konudur. Kılıf tercih ederken aynı zamanda telefonun ekranına da koruyucu cam taktırmak gerekir. Böylelikle hem telefonun önü hem de arkası darbelere karşı korunmuş olur. Telefon kılıfı alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise kılıfın telefonla uyumlu olmasıdır. Uyumlu olmayan kılıflar telefona zarar verebilir ve kişiyi kullanım esnasında zorlayabilir. iPhone 12 Pro kılıfları 360 koruma özelliğine de sahiptir. Telefonun her yeri kaplanarak herhangi bir yerden gelecek darbeler önlenmiş olur.

 

Üretiminde kullanılan malzemelerin kalitesiz olması kılıfın koruyuculuk özelliğinin az olmasına sebep olur. Aynı zamanda şeffaf kılıflar radyasyonda sararma yapar. Bu nedenle renkli kılıf daha uzun ömürlü bir kullanım sağlar. iPhone 12 Pro telefonlar arkası cam olduğu için elden kaymaya müsait bir üründür. Bu nedenle kullanım açısından dikkat etmek gerekir. Kılıf kullanımı telefonun elden kaymasını da engeller.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR