₺39,90 KDV Dahil
₺66,00 KDV Dahil
₺54,90 KDV Dahil
₺91,00 KDV Dahil

Ekran Koruyucu

Ekran Koruyucu Fiyatları

Ekran koruyucu fiyatları belirlenirken birçok faktör göz önünde bulundurulmaktadır. Ekran koruyucunun markası, ölçüleri, malzeme kalitesi bu faktörlerin başında gelmektedir. Ekran koruyucu; elektronik eşyaların ekranına takılan, ekranı çeşitli darbelere karşı koruyan şeffaf bir malzemedir. Telefon, tablet, akıllı saat gibi cihazlar başta olmak üzere, ekrana sahip olan pek çok ürün bu malzeme sayesinde, çeşitli darbelere karşı korunmaktadır. Kırılmaz cam olarak da isimlendirilen ekran koruyucuların kullanımı oldukça yaygınlaşmaktadır.

 

Kırılmaz cam fiyatları üretici firmaların belirlemiş olduğu fiyat aralıklarında tüketicilere sunulmaktadır. Her bütçeye uygun geniş ürün yelpazesine sahip olan ekran koruyucu malzemeler piyasalarda kolaylıkla bulunmaktadır. Ancak ürün kalitesi olarak farklı derecelerde olan bu ürünlerin fiyatlandırılması da kaliteye göre değişmektedir. Aynı şekilde ekran koruyucu fiyatları, ürün özelliklerine göre de farklılık göstermektedir. Bazı çeşitlerde güçlendirilmiş ve çizilmeye karşı da oldukça dayanıklı üretilmektedir. Bu ürünler standart ekran koruyuculara göre fiyat olarak daha yüksek miktarlarda kullanıcılara sunulmaktadır.

 

Cep telefonlarının en pahalı ve en hassas parçaları ekranlarıdır. Akıllı saatler için de geçerli olmaktadır. Bu parçaları korumak için markalar, çeşitli malzemelerden kırılmaz cam üretimi yaparak kullanıcılara sunmaktadır. iPhone11 mat ekran koruyucu bu ürünlere örnek verilebilir. Apple markasının üretmiş olduğu Iphone 11 cihazına uygun ölçülerde üretilen ekran koruyucun ölçüleri birebir cihaz ile uyumlu ayarlanmaktadır. Bu durum diğer marka ve modeller için de geçerli olmaktadır. Aksi takdirde telefon ekran koruyucu, ekrana uymayacağı için cihaz ekranını yeterli seviyede koruyamayacaktır.

Ekran Koruyucu Özellikleri Nelerdir?

Ekran koruyucu, çeşitlerine göre farklı özellikler kullanıcılara sunulmaktadır. Seramik ekran koruyucu ve mat ekran koruyucu özellikleri aynı değildir. Bu yüzden kullanıcılar seçeceği ekran koruyucu özelliklerini analiz ederek seçim yapmaktadır. Hayalet cam, tercih edilen ekran koruyucu modellerinin başında gelmektedir. Özellik olarak hem dayanıklı hem de 28 dereceden itibaren ekranı karartmaya başladığı için ekran diğer kişiler tarafından görülemeyecektir. Sadece kullanıcın ekranı görebilmesini sağlayan özelliği tercih edilmesinde etkili olmaktadır.

 

Mat ekran koruyucu, görüntü olarak normal ekran koruyuculardan farklılık göstermektedir. Görüntüsü parlak olmayan, ekran üzerinde bir kâğıt varmış gibi bir his veren ekran kılıfı çeşididir. Dayanıklı yapı özelliği sayesinde mat ekran koruyucular kolayca çizilmemektedir. Ekran koruyucuların amacı ekranı korumaktır. Ancak plastik ekran koruyucu çeşitleri ekranları koruma da yeterli değildir. Çünkü yeni nesil teknoloji ile üretilen cihazlar oldukça hassas yapıya sahiptir. En ufak bir darbede dahi kırılabilecektir. Tüketiciler bu duruma engel olmak için kaliteli malzemelerden üretilen iPhone ekran koruyucu gibi modelleri tercih etmektedir.

 

Telefon ekran koruyucu özellikleri arasında yer alan 9H ifadesi, ekran koruyucunun kalınlığını ifade etmektedir. 9H en sert kalem standarttı anlamına gelen, plastik ya da cam malzemelerden üretilmektedir. Bıçak, anahtar, vida gibi sert eşyalar tarafından dahi çizilemeyen bu ekranlar oldukça koruyucu özellikleri ile bilinmektedir. Standart koruyuculuğa sahip ürünlerden farklı olarak sert darbelere karşı oldukça dayanıklı üretilmektedir. Nano ekran koruyucu özelliklerinde üretilen pek çok kırılmaz cam modelleri kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır.

Ekran Koruyucu Telefona Zarar Verir mi?

Ekran koruyucu elektronik araçların ekranlarını korumada oldukça etkilidir. Bu yüzden kullanıcılar özellikle aldığı elektronik eşyayı uzun süre kullanmak için ekranına kılıf takılmaktadır. Amacı ekranı düşme ya da çeşitli darbeler sonucunda kırılmasına engel olmaktır. Gelişen ve değişen teknoloji sayesinde farklı tasarımlarda akıllı cihazlar piyasaya sürülmektedir. Cep telefonları bu cihazların başında gelmektedir. Telefonların ekranını korumak için üretilen telefon ekran koruyucu oldukça fonksiyonel ürünlerdendir.

 

Ekran koruyucu cam telefona uygun seçildiği sürece ekrana zarar vermeyecektir. Ürün kalitesi ve ekrana takılma aşamasında önemli koşullar sağlandığı takdirde telefon ekranı çeşitli darbelere karşı korunmaktadır. Bu yüzden kullanıcıların cihazına uygun ürün seçmesi ve güvenilir markaları tercih etmesi önerilmektedir. Son yıllarda moda haline gelen akıllı saatler için de farklı özellikte ekran koruyucular üretilmektedir. Akıllı saat ekran koruyucu, saat ekranını çizilmelere, kırılmalara karşı oldukça etkili bir üründür. Spor yaparken ya da bir işte çalışırken farkında olmadan ekran çizilebilir. Bu sorunlarla karşılaşmamak için Apple Watch ekran koruyucu gibi ürünler kullanılmaktadır.

Ekran Koruyucu Çeşitleri Nelerdir?

Kırılmaz cam, cep telefonlarının, tabletlerin, akıllı saatlerin dokunmatik ekranlarının kırılmasına engel olmak için kullanılmaktadır. Normal cama göre daha dayanıklı bir ürün olarak bilinmektedir. Günümüzde üretilen ekran koruyucuların farklı çeşitleri bulunmaktadır. Yapısı, kalınlığı, kalitesi ve üretiminde kullanılan malzeme bu çeşitleri belirlemektedir. Ayrıca ekran koruyucular, teknolojik gelişmelere bağlı olarak değişen özellikleri sayesinde ekranı koruma dereceleri artmaktadır. Bu kapsamda üretilen başlıca ekran koruyucu çeşitleri şu şekilde açıklanabilir:

 

Hayalet Ekran Koruyucu: Telefona yandan bakıldığında ekrandaki görüntüyü göstermeyen özelliğe sahiptir. Kırılmaz cam görevi olan bu koruyucu, ekranın sadece kullanan kişi tarafından görülmesini sağlamaktadır. iPhone 7 ekran koruyucu seçiminde bu model tercih edilen koruyuculardan birisidir. Temperli camdan yapılmış ve içerisinde az da olsa polarizasyon içermektedir.

 

Mat Ekran Koruyucu: Parlama önleyici ekran koruyucular olarak da bilinmektedir. Parlak ışığın olduğu alanlarda ekranın parlamasına engel olan mat bir yapıya sahiptir. Bu modelde parmak izleri oldukça az oluşmaktadır.

 

Plastik Ekran Koruyucu: PET malzemeden üretilmiş ekran koruyucu çeşididir. Üretiminde kullanılan plastik malzeme çizilmeye karşı dayanıklıdır. Ancak kaliteli olmayan yan sanayi ürünleri ekran korumada yetersiz kalacaktır.

 

Nano Ekran Koruyucu: Esnek ve ince yapı bir ekran koruyucu modelidir. Diğer modellere göre çizilme ve kırılmalara karşı oldukça dayanıklıdır. Antibakteriyel özelliği sayesinde koruyucu üzerinde herhangi bir bakteri üreyemeyecektir. Nano teknoloji ile üretilen bu ürün, kullanıcılarına keskin ve net bir görüntü sağlamaktadır.

 

TPU Ekran Koruyucu: Esnek ve dayanıklı, yeni nesil plastik malzemelerden üretilmiş bir ekran koruyucu olarak kullanıcılara sunulmaktadır. İçerisinde yer alan jel ve hidrojel bileşenler ekranda oluşabilecek çiziklerin dağılmasını engellemektedir.

 

Temperli Ekran Koruyucu: Uzun süre dayanıklı kalabilen, çizilmelere ve kırılmalara karşı etkili koruyucular arasında yer almaktadır. Camdan yapılmış bu modeller birçok marka tarafından kullanılmaktadır.

Ekran Koruyucu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Ekran koruyucu alırken dikkat edilmesi gereken birtakım özellikler göz önünde bulundurulmalıdır. Öncelikle kullanıcılar cihazları korumak için kaliteli ürünler seçmektedir. Tam korunmanın sağlanması için gerekli olan malzeme kalitesi, cihazı darbelere karşı iyi bir şekilde koruyacaktır. Bunun yanı ekran koruyucu cam seçilirken marka ve modelin uyumlu olması gerekmektedir. iPhone 7 plus ekran koruyucu, iPhone 7 plus cihaz için kullanılmalıdır. Bu durum tablet ve akıllı saatler için de geçerlidir. Apple Watch ekran koruyucu alırken modelin serisi ve boyutu dikkate alınarak seçim yapılmaktadır. Böylelikle kullanılan koruyuculardan tam verim alınacaktır.

 

Seramik ekran koruyucu içeriği nedeniyle çizilmeye karşı oldukça dirençlidir. Bu yüzden tercih edilecek ekran koruyucun içeriği önemsenmektedir. Düşük malzeme kalitesi ile üretilen bazı ekran koruyucular sağlık açısından risk oluşturabilir. Bu yüzden alınacak ekran koruyucunun sağlığa zararı olmayan temiz içeriklerden üretilmiş olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Ayrıca ekran koruyucunun sağlam olmasına da dikkat etmek gereklidir. Temperli cam koruyucular plastik koruyuculara göre daha sağlam olduğundan tercihlerde ön sırada yer almaktadır. Ekran koruyucu filmler ekranları daha sağlam hale getirdiği için kullanılmaktadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR