Bluetooth Hoparlör

Bluetooth Hoparlör Fiyatları

 

Bluetooth hoparlör fiyatları, modelin özelliklerine, markasına ve kalitesine göre farklılık gösterir. Farklı fiyat aralıklarında satışa sunulan taşınabilir kablosuz hoparlörlerin, her bütçeye hitap eden modelleri vardır. Ayrıca bluetooth hoparlör fiyatları, içerisinde yer alan özelliklerde etkilemektedir. Bazı hoparlör modellerinde ekstra hoparlör bölümü bulunarak daha fazla alana daha çok ses gitmesini sağlar. Bu durumda fiyat farkına yansıtılır. Bunun yanı sıra bluetooth hoparlörün boyutları da fiyatlarını etkileyen bir özelliktir. Taşınabilir kablosuz hoparlörlerin boyutları ve fiyatları doğru orantılı olarak artmaktadır. Günlük hayatta dar alanlarda kullanıma uygun olarak tasarlanan küçük hoparlör modelleri ise fiyat olarak daha uygun olarak kullanıcılara sunulmaktadır. 

Bluetooth hoparlör modelleri genellikle kablosuz olarak bilinir fakat bluetooth özelliği olan ve kablolu olan hoparlörlerde vardır. Kablolu ve kablosuz özellikte olması fiyat açısından farklılık göstermesine sebep olmaktadır. Teknolojiyi daha etkin kullanmak isteyenler genellikle kablosuz olan modelleri tercih etmektedirler. Taşınabilir hoparlörde denilen kablosuz modeller fiyat olarak kablolu modellere göre daha fazladır. Bluetooth hoparlör fiyatlarını etkileyen bir durum ise tasarımlarıdır. Farklı tasarımlarda kullanıma sunulan hoparlörler oval, kare, silindir veya küp şeklinde üretilmektedir. Bu durum ise fiyat farklılıklarını ortaya çıkarabilmektedir. Her üründe olduğu gibi bluetooth hoparlör alırken fiyat aralıklarının incelenmesi son derece önemlidir. oldukça fazla model seçeneği olan bu cihazların ihtiyaca en uygun olanı ve en iyi hizmet veren modelin tercih edilmesi uzun süreli kullanım açısından gereklidir.

Bluetooth Hoparlör Nedir?

 

Bluetooth hoparlör, bluetooth teknolojisi ile kablosuz ve elektriksiz kullanım imkânı olan; müzik dinleme, video, film, dizi izleme gibi faaliyetlerde konfor sağlayan teknolojik bir üründür. Müzik dinlerken, video izlerken cep telefonlarının sesi yeterli olmayabilir. Bu gibi durumlarda hoparlör oldukça işlevsel bir ürün olarak kullanılabilir. Özellikle kişi sayısının fazla olduğu alanlarda çok daha kullanışlı olan bu ürünler ses seviyesinin yüksek olmasını sağlamaktadır. Bluetooth hoparlör, bluetooth özelliği olan tüm cihazlara kolaylıkla bağlanabilir. Farklı boyutları ile her ortama rahatça taşınabilir şekilde üretilen bluetooth hoparlörlerin oldukça pratik bir kullanımı vardır.

Kablosuz hoparlör olarak da adlandırılan bluetooth hoparlörler, her yaştan herkesin rahatlıkla kullanabileceği ürünlerden biridir. Bu ürünlerin günlük hayatta konfor sağlayan kullanım alanları mevcuttur. Taşıma kolaylığı, elektriksiz çalışabilmesi ise bluetooth hoparlörün avantaj sağlayan özelliklerinden bazılarıdır. Evin içerisinde, hareket ederken, spor yaparken, piknik alanları gibi birçok ortama götürülerek rahatlıkla tüm cihazlara bağlanabilir. Teknolojiyi güzel ve etkin bir şekilde kullanmak isteyenlerin tercih ettiği ürünlerin başında gelen bluetooth hoparlör, kullanıcıların beğenisini toplayarak amaca hizmet etme derecesini yükseltmektedir.

Bluetooth Hoparlör Özellikleri Nelerdir?

 

Rahat ve konforlu kullanım olanağı sunan kablosuz bluetooth hoparlör modellerinin belli başlı birtakım özellikleri vardır. Bu özelliklerin başında kablosuz olması gelmektedir. Bluetooth bağlantı sistemi ile eşleşme yapılarak kullanıma sunulan bu ürünün kablosuz olması hareket kolaylığı sağlar. Belli bir çekim alanı içerisinde yer alan cihazlar ile kolaylıkla eşleşme yapılarak kullanılır. Bunun yanı sıra ses kalitesi bakımından da oldukça gelişmiş özellikte üretilmiş olması gerekir. Bu özellik, seslerin net ve pürüzsüz bir şekilde çıkmasını sağlamaktadır. Bluetooth hoparlörlerin elektriksiz çalışabilme özelliği de son derece avantaj sağlamaktadır. Şarj edilebilir şekilde tasarlanan kablosuz hoparlörlerin uzun süreli kullanım için pil ömrü ve şarj süresi özelliğinin iyi olması gerekir.

Bluetooth hoparlörün dayanıklı olma özelliğine de dikkat edilmesi gerekir. Farklı markaların pek çok ürünü piyasa da olduğundan dolayı sağlam ve kaliteli bluetooth hoparlör tercih edilmesi uzun süreli kullanım açısından son derece önemli bir özelliktir. Ayrıca kablosuz hoparlörlerde radyo çalma özelliği vardır. Bu sayede çekim alanı içerisindeki tüm radyoları rahatlıkla dinleme imkânı bulunur. Hoparlör boyutlarının farklılık göstermesi ise her zevke hitap eden özelliklerinden biridir. 10 cm, 20 cm gibi boyutlarda olanlar sıklıkla tercih edilen boyuttaki bluetooth hoparlördendir. Taşınabilir hoparlörlerde dikkat çeken önemli bir diğer özellik ise hafıza kartı girişine sahip olan Aux girişinin bulunmasıdır. Bu özellik sayesinde hafıza kartını cihaza takıp istenilen müzikler, sesler rahatlıkla dinlenir. 

Bluetooth hoparlörler teknolojinin de gelişmesi ile farklı özelliklerde piyasaya sürülmektedir. Bu özelliklerden bir tanesi de mikrofonlu olmalarıdır. Kendiliğinden mikrofona sahip olan modeller de telefon çağrıları kolaylıkla yanıtlanabilir. Bluetooth hoparlör üzerinden görüşme yapılabilmesi bu özellik ile mümkün olmaktadır. Ayrıca toplu konuşmalarda da son derece işlevsel olan mikrofon özelliği herkes aynı anda konuşmaya katılabilir ve rahat bir şekilde konuşmayı duyabilir.

Bluetooth Hoparlör Nasıl Çalışır?

 

Bluetooth hoparlör, kablolu hoparlörle gibi çalışmakla birlikte ses sinyallerini alma biçimleri farklıdır. Hoparlörlerin çalışma şekli genelde, eşleştikleri cihazlardan gelen ses sinyallerini ses dalgalarına çevirerek dışarıya yansıtmaktır. Özellikle kablosuz olarak kullanılan bluetooth hoparlörlerin çalışması için herhangi bir güç kaynağına ihtiyacı vardır. Bu güç kaynağı pil ya da prize takılarak şarj olabilen bir bataryadır. Bluetooth olarak bilinen kablosuz teknoloji ile çalışan kablosuz hoparlör cep telefonları ile kolaylıkla eşleştirilebilir. Bu sayede dışarıda her ortamda müzik dinlenebilir. Ses kalitesini iyi bir şekilde yansıtan hoparlörlerde kullanım rahatlığı da son derece önemlidir. 

Speaker olarak da adlandırılan hoparlör çeşitlerinde çeşitli cihazlarla bağlantı sağlamak son derece kolaydır.  Telefon, tablet, televizyon ya da bilgisayar gibi teknolojik cihazların tümüyle eşleşme yapılabilir. Hoparlörün teknik çalışma sisteminde bir mıknatıs, bir bobin ve bobinin önünde ince bir levha yer alır. Sesin elektronik kaynağından gelen elektrik akımı bobinden geçerek elektromanyetik alan yaratır. Bu alan bobinin içerisindeki mıknatısın sabit manyetik alanıyla etkileşime girerek hoparlörden çıkan ses dalgalarına dönüşür. Hoparlörden duyulan sesler cihazın içerisinde bu ortamlardan geçerek oluşmaktadır.

Bluetooth Hoparlör Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 

Bluetooth hoparlör alırken dikkat edilmesi ve araştırılması gereken teknik özellikler vardır. Bunlardan ilki kullanım amacının ve ihtiyacın iyi bir şekilde belirlenmesidir. Amaca hizmet etmesi bakımından tercih edilecek kaliteli bit hoparlör uzun yıllar kullanım imkânı sağlar. Bu yüzden ilk önce alınacak hoparlörün kaliteli olduğundan emin olunması gerekir. Teknik özelliklerine ve üretiminde kullanılan materyallerin ham maddesine bakarak tercih edilebilir. Kaliteli bluetooth hoparlör seçiminde kişinin bütçesi de son derece önemli bir noktadır. Bu yüzden gerekli araştırmalar yapılarak kaliteli ve uygun fiyatlı modeller tercih edilebilir. 

Hoparlör seçerken dikkat edilmesi gerekenlerden birisi de kullanılacak olan alanın genişliğidir. Alanı geniş olan yerlerde küçük hoparlör modellerinin seçilmesi ses kalitesi ve verimliliği açısından uygun değildir. 

Küçük mekânlarda ses bombası da denilen küçük hoparlör çeşitleri oldukça kullanışlı olacaktır. Bunun yanı sıra hoparlör bilgisayar ile eşleştirilerek kullanılacak ise teknolojik aletlerin teknik özellikleri ile uyumlu olan modellerin seçilmesi son derece gerekli bir koşuldur. Aksi takdirde ses kalitesi düşer istenilen ses kapasitesine ulaşılamaz. Kablolu ve kablosuz olarak üretilen bluetooth hoparlörlerde kablolu modelleri satın alırken bus özelliğinin olmasına dikkat edilmelidir. Taşınabilir kablosuz modeller de ise uzaktan kumanda olması daha rahat kullanım imkânı sağlayacağından tercih edilebilir. Kumanda ile oturulan yerden kalkmadan hoparlörün çalıştırılması, ses ayarları, bus ayarları ve kapatılması kolaylıkla yapılabilir. Konforlu kullanım imkânı sağlayan pek çok modelde bu özellikte aranmaktadır.


 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR